Witajcie po długim weekendzie!
Nie wiem czy pamiętacie, ale jakiś czas temu organizowałam na swoim fanpage'u konkurs, w którym troje z Was mogło zdobyć smakowite miodki marki HUZAR. Tak się akurat składa, że sama również miałam przyjemność je poznać i wypróbować, dlatego też dzisiejszy wpis będzie dotyczył miodów i ich zastosowania w życiu codziennym. Zapraszam serdecznie do słodkiej i jakże aromatycznej lektury ;)
- Huzar to firma rodzinna, która zajmuje się produkcją miodu już od 20 lat. W jej ofercie można znaleźć zarówno miody polskie, jak i również pochodzące z innych krajów. Oprócz nich Huzar oferuje klientom także doskonałe w smaku miody pitne, oraz alternatywne syropy słodzące. Jakość produktów jest bardzo wysoka i podlega ona stałej kontroli.
Wśród bogatego asortymentu firmy są między innymi takie oto pyszności:
Jest to miód o zabarwieniu jasnobrunatnym z odcieniem rubinowym, a po krystalizacji - pomarańczowym. Jego konsystencja jest gęsta, jakby galaretowata. Jeśli chodzi o smak, charakteryzuje się on delikatną ostrością i wyraźną nutką goryczki, jednak mimo wszystko jego słodycz przebija wszystko ;) Ze względu na dużą zawartość olejków eterycznych miodek mocno pachnie kwiatami
wrzosu. Przyznam szczerze, że kosztowałam go po raz pierwszy w życiu i uważam, że jest rewelacyjny. Nigdy nie byłam jakąś wielką fanką miodu, ale od jakiegoś czasu dodaję go do marynat, mięs i ciast, a zimą słodzę nim herbatę. Wszystko przez to, że ma on super właściwości i jest zdrowy. Na blogu firmy Huzar wyczytałam, że miód wrzosowy (podobnie jak większość miodów) jest bardzo skuteczny w przypadku chorób gardła i zapalenia błony śluzowej, ale także zwiększa odporność organizmu na tego typu dolegliwości. Osobiście dosyć często miewam z tym problemy, więc na pewno będę korzystać z jego dobrodziejstw ;)
Miód ten pozyskiwany jest z kwiatów drzewa migdałowego. W jego smaku można wyczuć delikatną nutkę
migdału, jednak nie jest ona zbyt wyraźna. Ten rodzaj miodu ma dobry wpływ na układ krążenia, obniża ciśnienie. Warto go dodawać także do domowych maseczek, ponieważ pozytywnie wpływa na cerę,
włosy i paznokcie. Oczywiście podobnie jak poprzednicy świetnie sprawdza się jako słodki dodatek do wielu potraw i stanowi naturalny słodzik.
Kolejna propozycja to słomiano żółty, łagodny miód o smaku i zapachu kwiatu pomarańczy. Z racji swoich właściwości idealnie nadaje się do deserów i ciast. Mąż również poleca go jako smakowity dodatek do grzanego piwa (szczególnie zimą). Co więcej miód ten ma działanie relaksujące i rozluźniające, a tym samym łagodzi migreny.
Na trudności z zasypianiem będzie w sam raz! :)
Pszczeli nektarowy
Kolejny i dobrze mi znany produkt marki HUZAR to miód lipowy o bardzo
jasnej, bursztynowej barwie. Cechuje go intensywny zapach i lekko piekący smak. Mimo wszystko jest on bardzo smaczny i nadaje się zarówno do słodzenia napajów, jak i również jako dodatek do potraw. Ma jednak dość szybki proces krystalizacji (w temp. pokojowej ok.20 stopni trwa ona kilka tygodni), także warto się spieszyć z jego konsumpcją. Podobnie jak inne miody, tak i ten posiada właściwości lecznicze. Jest doskonały na
przeziębienia, kaszel, choroby górnych dróg oddechowych.
Ma także działanie wykrztuśne. Zimą sprawdzi się świetnie.
Jest to miód o słomkowej barwie. Ma łagodny smak i przyjemny zapach kwiatu akcji. Zawiera w swym składzie bardzo dużo Fruktozy spowalniającej proces krystalizacji, dlatego na
długo pozostaje w stanie płynnym. Jego właściwości lecznicze to usprawnie pracy jelit i wątroby, przyspieszanie usuwania toksyn. Poleca się go również osobom z cukrzycą. Jest to jeden z najpopularniejszych i ogólnodostępnych miodów na polskim rynku.
Kremowany pszczeli nektarowy
Mój faworyt z całej grupki testowanych miodów to kremowany miód wielokwiatowy o gładkiej, mętnej postaci. Jest bardzo smaczny i można nim bez problemu smarować pieczywo. Dodam też, że jego konsystencja na długo pozostaje bez zmian, więc nie trzeba się spieszyć z opróżnianiem słoika ;) Ten miodek mogła bym jeść łyżkami. Jest boski! ;)
- Proces „kremowania” czyli
intensywnego mieszania miodu podczas krystalizacji.
Na sam koniec zostawiłam coś dla koneserów alkoholu. Jest to miód pitny TRÓJNIAK. Powstał on poprzez fermentację alkoholową brzeczki miodowej (roztworu miodowego z dodatkiem ziół i
przypraw). Miody pitne dzielone są przez wzgląd na ich stopień rozcieńczenia
wodą. Rozróżniamy półtoraki, dwójniaki,
trójniaki i czwórniaki z czego najmocniejsze (rozcieńczone w najniższym poziomie) są półtoraki.
Miód, który miałam okazję kosztować miał 13 procent - jest to najbardziej odpowiednia jak dla mnie moc, ponieważ taki trunek pijemy dla smaku i poprawienia nastroju, a nie w celu upicia się. Trójniak w tej kwestii spisuje się świetnie. Jest słodki (ale nie do przesady) i ma miodowy posmak. Nie wiem czemu, ale bardzo kojarzy mi sie z dobrym, domowym winkiem, dlatego na pewno rozejrzę się za nim w sklepach ;) Raz na jakiś czas można sobie pozwolić na odrobinę przyjemności.
Zaprezentowane przeze mnie produkty marki HUZAR są bardzo zdrowe i nieprawdopodobnie pyszne. Oferta stale poszerza się o coraz to nowsze propozycje, dlatego warto ją bacznie obserwować. Sama miałam okazję przekonać się, że miód może smakować na różne sposoby. Wszystko jest zależne od jego pochodzenia i tego, jak potem zostanie potraktowany. Dzięki różnorodności produktów HUZAR każdy fan miodowych wytworów znajdzie tutaj coś adekwatnego do własnych potrzeb, upodobań i dolegliwości. Tego możecie być pewni ;)
Miałem przyjemność spróbować miodów marki Huzar i muszę przyznać że są jednymi z najlepszych dostępnych w Polsce :)
OdpowiedzUsuń
OdpowiedzUsuńTak miałam tę przyjemność wygrania smacznych miodków w konkursie,min,był ten biały wielokwiatowy-"był"bo już zjedzony,jest świetny na pieczywo bo nie spływa..Ciekawi mnie ten pitny ,bo takie domowe winko jest smaczne ;)
A ja nie miałam jeszcze prxyjemnosci spróbować miodów od Huzara .Mam nadzieję że to szybko się zmieni. Natomiast o pochodzeniu tych szlachetnych miodów i pozyskiwaniu ich wiem sporo.
OdpowiedzUsuńNiestety nie kosztowałam jeszcze miodów Huzar. Wierzę że są mega pyszne 😋a do tego jaki bogaty asortyment mamy do wyboru. uwielbiam miód pod każdą postacią
OdpowiedzUsuńJeszcze nie miałam przyjemności próbować miodów tej marki, nie mniej jednak słyszałam wiele pozytywnych opinii Twój wpis tylko potwierdza, że muszę szybciutko zaopatrzyć się w te smakowitości 😍
OdpowiedzUsuńNajwyższa jakość i smak to Huzara znak 😁
OdpowiedzUsuńNiektóre pozycje tutaj przedstawionych miodów niezwykle mnie intrygują,nie spotkałam się z takimi w sklepach,chętnie posmakowałabym je :)
OdpowiedzUsuńZachęcony pozytywnymi opiniami kupiłem miód z firmy HUZAR i jestem rozczarowany zarówno smakiem jak i jego konsystencją. Miód wielokwiatowy nektarowy przypomina bardzo rzadką płynną ciecz i nie nadaje się do smarowania chleba. Mimo długiego przechowywania miód nie krystalizuje się i pozostaje w tej rzadkiej konsystencji. Mam wątpliwości czy to jest prawdziwy miód.
OdpowiedzUsuńWitam muszę przyznać szacun miód pycha zakupiłem w Biedronce dwu kilowy komentarze słyszałem przy kasie "to pewnie podróba z cukrem" itp.posmakowałem i jest smaczny zakupiłem następny dobra cena polecam
OdpowiedzUsuńJac.
Super polecam
OdpowiedzUsuń