Decydując się na otrwarcie własnego interesu lub firmy, niektórzy porywają się z motyką na słońce... Często czujemy się gotowi do podjęcia takich działań, gdyż mamy wiedzę w temacie, który będzie w niej przodował. Niemniej jednak często taka wiedza nie wystarcza, ponieważ prowadzenie biznesu wiąże się też z przestrzeganiem określonych zasad, oraz masą podatków i rozliczeń. Jeśli nasz biznesplan jest dobrze przemyślany, a my sami wiemy co nieco na temat przysługujących nam praw, oraz obowiązków, jesteśmy już o krok do przodu. Niektórzy jednak podejmują się tego bez konkretnego planu na siebie, a w efekcie wymarzony "interes" po kilku miesiącach lub nawet tygodniach upada.
W ramach pocieszenia powiem Wam, że nawet bez dobrej znajomości prawa podatkowego jesteście w stanie stworzyć coś własnego, co przyniesie Wam zyski - o ile oczywiście znajdziecie dostatecznie wielu potencjalnych odbiorców/klientów dla swoich produktów lub usług. Rozwiązaniem dla Was będzie współpraca z doradcami podatkowymi, którzy każdego dnia zajmują się wspieraniem dziesiątek, a nawet setek dużych i małych firm. Warto im zaufać tym bardziej, że w naszym kraju bardzo często wprowadzane są zmiany i nowe zasady, o których istnieniu możemy nawet nie wiedzieć. Powierzenie tego zajęcia ludziom, którzy prawem podatkowym zajmują się na co dzień i na bieżąco śledzą każdą jego zmianę to najlepsze, co w tej sytuacji można zrobić. Wiedza w temacie prawa podatkowego musi być stale poszerzana, a osoba prowadząca firmę zwykle nie jest w stanie znaleźć na to wszystko czasu, dlatego doradztwo podatkowe to rozwiązanie problemu. Dzięki prawidłowo prowadzonym działaniom i rozliczeniom unikniemy niechcianych kar, a także będziemy w stanie skorzystać z przysługujących nam ulg i praw. W końcu nie wszystkie zmiany podatkowe działają na naszą niekorzyść... Bardzo często przedsiębiorcy mogą dostać wsparcie w zamian za poszerzenie działalności, utworzenie nowych miejsc pracy lub unowocześnienie usług i właśnie w uzyskaniu takich dodatków pomogą nam wykwalifikowani doradcy, którzy wyjaśnią nam co możemy zyskać, czy się nam to opłaci i czy nas na to stać. Ponadto będą prowadzili nasze księgi, rozliczenia i wszelkie ewidencje podatkowe.
Domyślam się, że posiadanie własnego biznesu to nie zawsze łatwa sprawa. Trzeba mieć środki na jego rozkręcenie, wiedzę w konkretnej dziedzinie, miejsce do jego prowadzenia i, oczywiście, znajomości. Sama nie miałam nigdy odwagi by stworzyć coś swojego, jednak nie ukrywam, że takie myśli niejednokrotnie kłębiły się w mojej głowie. Być może za jakiś czas uda mi się odnaleźć swoją drogę i robić coś, co będzie dawało mi jeszcze większą satysfakcję niż ten blog. Bardzo bym chciała być kimś więcej niż tylko zwykłym, przeciętnym człowiekiem, który może pracować dla kogoś.
A Wy jesteście dla siebie szefami czy może chcielibyście nimi być, ale brakuje Wam na to odwagi? Koniecznie zostawcie odpowiedź w komentarzu.
Pozdrawiam!
Dobrze, że nie mam firmy i dodatkowego obowiązku ma głowie.Ape gdybym miała to z pewnością udała bym się do osoby, która by mi pomogła. Ja aktualnie jestem żoną i matką 2 dzieci i zaczęłam swoją przygodę z firmą on-line. Jestem dla siebie samą szefową, robię kiedy chcę ile chce. Wiadomo, im więcej się zaangażuje tym więcej mam pieniędzy dla siebie. A jak sobie odpuszczę to nie mam wcale. Dlatego jak to mówią praca popłaca, czy to na etacie, czy to w pracy on-line 😊
OdpowiedzUsuńWiadomo, że każdy chciałby być szefem, ale nie każdy by się do tego nadawał. Bo za tym dochodzą różne obowiązki i zobowiązania.